cbr310, on the one hand you could pitch her the fact that home-rolled sticks cost $1.50 each instead of $6-$13, so it's a huge savings, long-term.
OTOH you totally need patience so it might not be your cup of tea.
There are tons of resources like youtube and fairtradetobacco.com. I also have made a few videos demonstrating some of the basic processes:
https://www.youtube.com/channel/UCKQ...AFFDYDGi-EivRQ
Best of luck!






Reply With Quote